1.kapitola - Noční návštěva

10. září 2007 v 21:29 | Peťka |  Paměti Petera Petigriewa
Tak sem se do toho nějak pustila a dávám vám sem ještě dnes první kapču k Pamětem, tak doufám, že se vám tato povídka bude líbit. Tak prosím zanechte koment, ať už je kritický nebo ne. Hodně mi to pomůže.
Vaše Peťka
---------------------------------------------------
,,PRÁSK", ozvalo se několikanásobně ztichlou krajinou.

Na palouku se zničeho nic objevilo asi 7 postav. Všechny zahaleny v dlouhých nachových pláštích. V obličeji zachmuřený nejistý výraz. Bez jediného slůvka zamířili k vysokému domu na pokraji blízké vesnice.
Před ním se však zastavili.

,, Co myslíte, že tu najdeme." protnul mlčení unavený mužský hlas.

,, Důkazy, Arture." odpověděla mu hlas nějaké ženy.

,, Takhle nic nenajdeme," ozvalo se. Tento hlas byl o hodně mladší než hlasy předešlé. ,,LUMOS!"

Objevilo se světlo. Před domem stálo šest lidí a mezi nimi jen jedna žena. Nejstarší z nich měl stříbrné dlouhé vlasy, vousy stejné barvy a jeho pomněnkové oči se skrývaly za půlměsícovýma brýlema. Další byl vysoký s rezavýma vlasama, vedle kterého stála jeho přesná kopie, ovšem v mladším vydání. Muž, který stál naproti nim, měl hnědé vlasy, hnědé oči. Vypadal velmi nemocně.Nejmladší z nich byl černovlasý chlapec se zelenýma očima a kulatýma brýlema. Na čele se mu skvěla jizva ve tvaru blesku. Nejpodivnější muž stál opodál. Každé oko jiné, jednu nohu dřevěnou, obličej posetý mnoha jizvami, už od pohledu naháněl hrůzu. Ta žena měla dlouhé hnědé vlasy zapletené do copu a modrošedé oči. Na všech bylo vidět vyčerpání, ale také nová naděje. Naděje v lepší zítřky. To je drželo při vědomí, to je povznášelo nad okolní temnotu.

,, Výborně Harry," řekl nejstarší z nich. ,, Myslím, že bychom se do toho měli pustit."

Všichni přikývli a vydali se do domu.

,, Takže,Tonksová s Arturem prohledají přízemí, Remus s Charliem první patro a já s Harrym se podíváme do podkroví. Moody bude hlídat u dveří. Nikoho bychom tu neměli potkat, ale znamení znáte." zadal rozkazy Největší čaroděj všech dob.

Procházeli mlčky chodbou až došli ke schodišti. Všude ležela několikacentimetrová vrstva prachu, jakoby tu nikdo nežil. Ovšem všichni věděli, že to není pravda. Bydlerl tu někdo, jeho jméno bylo Peter Petigruew. Byl ve službách Temného pána, Lorda Voldemorta.

Harry s Brumbálem vyšli do podkroví. Hledali hodně dlouho a nic nemohli najít, v poslední krabici objevili knihy. Harry jen tak zběžně pro nějakou sáhl. Byl to deník.. přesněji Deník Petra Petigruewa. Otevřekl ho na první straně. Uprostřed se skevěla slova: Paměti Petra Petigruewa a pod tím byl jeho podpis. Harry ho odhodil, nechtěl o něm nic vědět. Jenomže Brumbál byl jiného názoru. Šel, zvedl deník a podal ho znovu Harrymu. Ten se na něj nechápavě podíval.

,, Bude lepší, když si to přečteš, myslím, že najdeš hodně odpovědí na svoje otázky, ovšem, nemohu tě nutit, ale když ho nepřečteš ty, budu to stejně muset udělat já."

Harry ho vzal.

,, Přečtu to."

Zzdola se ozval ruch a tak okamžitě sešli. Našli co potřebovali,. Brum,bál ani nevěděl, že se jim tak poštěstí, vždyť Červíček byl nejvěrnější služebník Voldemorta, mohl tam mít zapsány jeho plány, atd.

Pomalu sešli dolů. Co tam uviděli, je překvapilo. U dveří stáli ostatní členové této výpravy a mezi sebou drželi tlustého malého muže, který se hrozně podobal kryse. Jakmile uviděl nově přicházející přejel je zlým pohledem.

,, Harry Potter a Brumbál" řekl posměšně, však vy tu dlouho nebudete.

V Harrym se vzedmla vlna nenávisti, nejraději by mu jednu vrazil, ale ruka na jeho rameni ho uklidnila.

,, Taky tě rád vidím Petře." řekl Brumbál.
,, Výborně" pokračoval. ,, Myslím, že už máme vše, Remus s Moodym odvedou tady Petra na ministerstvo a my ostatní se vrátíme do štábu. Už se těším na Mollyn vynikající puding." usmál se. Počkal až se jmenovaní přemístí a otočil se k ostatním.

,, Tak jdeme." zbytek skupiny vyšel z domu a pokračoval zpět na palouk. Při měsíčním světle se tu páslo stádo srnek.

,,PRÁSK" ozvalo se ten večer už podruhé. Postavy zmizely. Srny sebou polekaně trhly a rozběhly se skrýt do lesa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina Martina | Web | 23. září 2007 v 17:52 | Reagovat

suprová povídka!!!honem další kapúču!!těším se!

na blogu mám konečně další kapitolku, tak se kdyžtak stav:)

2 Wyrda Wyrda | Web | 30. září 2007 v 16:56 | Reagovat

Začíná to zajímavě.. kdypak bude další kapitlka? ;-)

3 Breila Breila | Web | 23. října 2007 v 22:44 | Reagovat

Vím, že mě asi zabiješ..ale holt došlo i na nás dvě..Prosím odpus´t, ale u mě na stránce máš řetězáček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama