V nouzi poznáš přítele

26. srpna 2007 v 20:10 | Peťka |  Jednorázovky
Tak tady je moje první jednorázovka!! Doufám, že se vám bude líbit. Nějak jsem měla náladu to napsat, ale je to takové... divné, tak potom zanechte komentík, pls.
Peťka

----------------------------------

Stmívalo se, okolní krajina byla stále divočejší. Ticho protínal zvuk jedoucího vlaku a nadšené švitoření studentů. Všichni byli dibře naladění a smáli se svým historkám. Všichni, až na jednoho. Ten seděl v osamělém kupé a zamyšleně hleděl z okna. Jeho duch se pohyboval několik stovek mil zpátky. Bolestivé myšlenky se draly na povrch. Ani si neuvědomoval, že mu po tvářích stékají slzy. Ztratil vše! Ztratil rodinu, přátelé i domov. Proč se to muselo stát?? Ptal se sám sebe, ale nikdo mu nemohl odpovědět. Najednou se otevřeli dveře, tiše vešla dívka s hustými vlasy. Nevěděla, kdo sedí v tom kupé, jen slyšela pláč. Byl tak usedavý, ale zároveň i úlevný. Pomalu přešla k oknu a hladila plačící osobu po blonďatých vlasech.

,, Neplakej," zašeptala. Jaké ale bylo její překvapení, když se k ní obrátil obličejem. Okamžitě odskočila a chtěla odejít. Nechtěla poslouchat další urážky. Chytla za kliku.

,, Nechoď prosím" ozvalo se z kouta.

Dívka se zaraženě obrátila, pomalu přešla zpět. Chlapec natáhl svoji ruku a ona ji přijala. Pohlédli si do očí. Hodně ho překvapilo, že v nich nevidí tu nenávist, ale starost. Ani ty jeho nevyzařovaly arogantností, ale byla v nich bolest a snad i trochu láska.

,Ne, to nemůže být pravda´ pomyslela si. Nedalo ji to, a proto se zeptala.

,, Proč pláčeš?" čekala, že jí odsekne, ale to se nestalo. Nestalo se vůbec nic. Bylo ticho. Dívka už se nadechovala k další otázce, když tu se chlapec rozpovídal.

,, Ztratil jsem je, ztratil jsem všechny. Ztratil jsem rodiče, přátele i domov. Ale já nejsem stejný jako oni, nejsem tak krutý, ani oni nemohou být. nevěřím tomu že by byli tak podlí a zlomyslní, ale on je ovládl. Ovládl je všechny, zničil spoustu životů, ale můj už mi víc kazit nebude. Nenechám ho, aby zabil někoho dalšího. Zabil mnoho nevinných lidí. Harry kvůli tomu nepoznal rodiče, zabil mu kmotra a všechny co měl. Byli to dobří lidé. Proč museli zemřít!?! Proč?? Proč ti zkažení přežijí a hodní lidé zemřou?! Proč já nemohu mít rodinu na straně dobra?? Jak můžou žít s pocitem, že zabíjí. Já to tak nenechám pomstím se! Pomstím se za všechny!! Za Harryho, za Nevila a za všechny, kdo přičiněním jeho zemřeli!!! "
domluvi.l a znovu mu po tvářích padaly slzy.

,, Omlouvám se za všechno co jsem kdy řekl, za všechny urážky a činy. Vím, že mi asi neodpustíš, ale pokus se o to, prosím..." chtěl ještě něco dodat, ale ona ho umlčela polibkem.

,, Odpustila jsem ti už dávno." dodala a znovu se spojili v krásném polibku.

,, Miluji tě, Hermiono."

,, I já tebe Draco."

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama